Fjalor elektronik shpjegues online dating acta pharmaceutical turcica online dating

Posted by / 19-Dec-2017 04:11

Fjalor elektronik shpjegues online dating

Reparti pararoj dhe i organizuar i klass puntore, q e udhheq at drejt fitores s revolucionit proletar dhe pr ndrtimin e shoqris socialiste e komuniste, q ka n themel t t gjith veprimtaris s saj idet e marksizmit. Prkrahs i revizionizmit dhe q ndjek rrugn e revizionizmit; agjent i borgjezis dhe i imperializmit n lvizjen komuniste, q fshihet prapa frazave revolucionare marksiste. Q ndjek dhe prkrah revizionizmin; q shpreh idet e revizionizmit ose q sht veori dalluese e tij; q mbshtetet n revizionizmin ose q prbhet prej revizionistsh. Një vepër e tillë është mëse e nevojshme pasi fjalori i mësipërm i FESH, nuk i plotëson nevojat e kohës aq më tepër që për vitet që është botuar kishte ngjyrime dhe motivime të theksuara politike. Pa diskutim që kjo nismë është një punë kolosale dhe nevojiten shumë bashkëpunëtorë që një vepër e tillë të realizohet sa më shpejt. Fjalori i Filozofisë, Fjalori i Ekonomisë, Fjalori i Fizikës, Fjalori i Botanikës, Fjalori i Mjekësisë Fjalor Antonimik. Akoma më mirë do të ishte nëse etimologjia do të kishte edhe historikun e fjalës, si dhe kuptimin etimologjik, pasi një fjalë me kalimin e viteve fjala mund të evolojë dhe mund të ndryshojë kuptin e saj fillesar. Fjalori shqip shqip i cili shpresojmë të fillojmë sa më shpejt, do sjellë shqiptimin e fjalëve, por edhe ilustrimin e tyre.Duke e marr parasysh kt fakt, sajuesit e ksaj faqeje e pan t arsyeshme q n nj rubrik t caktuar t saj ta skanojn dhe ta botojn librin ", pr t gjith t interesuarit, pr dy arsye: E para, q do lexues ta kt mundsin ti shfletoj e ti konsultoj m leht e m shpejt sa her q ai ka nevoj pr to, dhe; E dyta, kemi par se shkalla e zbatueshmris s tyre, sidomos n kto vitet e fundit, n t gjitha treva shqiptare ku shkruhet e flitet shqip, ka ngelur shum prapa, pr t mos thn nn nivelin e duhur.Shkarkoje falas Fjalori shqip shqip eshte fjalori me i mire dhe i vetmi fjalor shqip shqip dixhital ne qarkullim. Eshte pjese e nje projekti mbarekombetar i Qendres per Edukim dhe Perparim. Gjithashtu do bëhet shumë punë për gjetjen dhe shtimin e sa më shumë ilustrimve grafike, të cilat ndihmojnë shumë në kuptimin dhe mësimin e një fjale të panjohur.

Pjestar i forcave t reaksionit, kundrrevolucionar; ai q prkrah dhe mbshtet reaksionin; kundrshtar i prparimit shoqror ose kulturor, prkrahs i prapambetjes.

Q ka t bj me mikroborgjezin, q i prket mikroborgjezis, i mikroborgjezis; q shpreh interesat e shtress s mikroborgjezis a q pasqyron ideologjin e saj.

Q sht karakteristik pr nj mikroborgjez, prej mikroborgjezi.

Pjestar i shtress s mikroborgjezis, borgjez i vogl.

Ai q v interesin e ngusht vetjak mbi interesin e prgjithshm t shoqris, q sht dhn pas prfitimeve vetjake dhe prpiqet vetm pr mirqenien e vet; ai q ka mbeturina t nj prfaqsuesi t mikroborgjezis ose ka fituar tipare t tilla.

fjalor elektronik shpjegues online dating-58fjalor elektronik shpjegues online dating-15fjalor elektronik shpjegues online dating-67

Q bn pjes n forcat e reaksionit, i reaksionit; q mbshtet dhe prkrah reaksionin, q i shrben reaksionit.

One thought on “fjalor elektronik shpjegues online dating”